Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Posledné akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Výstavba rozhľadne na Svederníckom vrchu

Zámerom bolo postaviť na toho času holom Svederníckom vrchu rozhľadňu v tvare kríža. Výstavba má oficiálne povolenie. Keďže Eurofondy nehrozia, tak na materiál sa skladali firmy, organizácie, obec i jednotlivci. Veľmi dôležitá však bola práca dobrovoľníkov, aby sa nám to podarilo v dohľadnom čase i postaviť.

V tomto okamihu ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek doteraz podieľali na zameraní, kopaní, betónovaní, armovaní, debenení, nakladaní/vykladaní materiálu, stavbe drevenej konštrukcie, kosení, varení, morálnej podpore a iných kravinách.

Plán - čo sa robilo

- Výkop jám na betónové pätky - HOTOVO

- Betónovanie - HOTOVO

- Stavba drevenej konštrukcie, oplechovanie - HOTOVO

- Bleskozvod, schody a podlahy - HOTOVO

- Nátery dreva a drevené opláštenie - HOTOVO

- Dokončovacie práce a úpravy okolia - Na tomto sa tiež aktuálne pracuje.

Oznamy - historický záznam pre zaujímavosť

Finálne betónovanie 10.9.2015 úspešne realizované. Veľká vďaka Tónovi a Tiborovi za dovoz chýbajúceho materiálu - inak by sme to na jeden šup nedokončili.

Veľkú pochvalu si zaslúžia všetci, čo zabezpečovali vývoz materiálu na drevenú konštrukciu (i v dosť ťažkých podmienkach).

Hlavná drevená konštrukcia dokončená 19.12.2015. Páni majstri tesári odviedli ale fakt dobrú robotu. Medzičasom sa dokončilo oplechovanie, bleskozvod, schody a podlahy.

Schodisko na vyhliadkovú plošinu je parádne a komfortné - klobúk dolu majstrom, ktorí to tu v apríli 2016 postavili.

V piatok 17.6.2016 sa nám podarilo kompletne obiť rozhľadňu doskami. Takže až na nejaké drobnosti a terénne úpravy je to nachystané na oficiálne otvorenie.

Otvorenie je naplánované na sobotu 25.6.2016 o 20 hod.

V najbližšom čase ešte budú v miernejšom tempe nejaké brigády, aby sme to dookola skrášlili a upratali stavenisko. Dáme včas vedieť, čo sa bude diať ďalej, aby ste sa mohli prípadne zapojiť, kto bude chcieť.

Upozornenie

Rozhľadňa je dokončená, ale prosíme všetkých aby sa k tomuto spoločnému dielu správali s úctou a aby nám čo najdlhšie vydržala bez potreby opráv. Rešpektujte PRÍSNY ZÁKAZ KLADENIA OHŇA !!!

Fotodokumentácia

V tejto časti sa nachádza fotodokumentácia od prvotného návrhu na jar 2014 až po ukončenie betónovania základov v septembri 2015.

Druhá časť mapuje výstavbu hlavnej konštrukcie na konci roku 2015.

V tretej časti sú fotografie z roku 2016 zo stavby schodiska, úpravy okolia, natierania konštrukcie až po dokončenie 17.6.2016.

utorok, 17 05 2022

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr