Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Bežky Mútne
sobota, 07 marec 2020
Pozretí : 133

Bežkovanie - 7. ročník "Mútňanský prechod chotárom pod Pilskom"

 


Účasť

ca. 530 bežkárov a peších turistov, v našej partii sme boli 3 (Svederník, Kotrčiná Lúčka)

Počasie

Polooblačno, miestami posnežilo a miestami vykuklo slniečko. Snehu veľa - paráda.

Ako sme sa mali

Po zápise v kultúrnom dome v Mútnom nás naložili do autobusov a zaviezli na sever od obce do doliny, odkiaľ tečie potok Mútňanka. Na bežkách sme vyrazili smerom k hraniciam s Poľskom. Po dvoch kilometroch nás čakalo prvé občerstvenie. Potom sa začalo viac stúpať po parádnych zvážniciach - skoro ako na Skalke. Bežkovali sme stále pod hraničným hrebeňom, vrátane Pilska. Nečakali nás žiadne prudké stúpania a ani klesania - no čistá pohoda. Na mnohých miestach do 70 cm snehu. Výhľady sme nemali do ďaleka vzhľadom na oblačnosť.

Po návrate na miesto štartu nás opät previezli busom do kulturáku, kde nás čakala kapustnica. Bežkyne a turistky ešte dostali ružu k MDŽ.

Celková trasa pre bežkárov bola do 20 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Nie je.

sobota, 31 07 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr