Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Kľačianska Magura
utorok, 15 september 2020
Pozretí : 231

Turistika na Kľačiansku Maguru - 15.09.2020

 


Účasť

7 turisti + psík.

Počasie

Krásne slnečno.

Ako sme sa mali

Septembrový štátny sviatok sme sa rozhodli osláviť výstupom na Kľačiansku Maguru. Po vystúpení z vlaku vo Vrútkach sme zistili, že nie cez všetky pozemky sa dá prejsť (chýbala diera v plote) a následne namierili po miestnych uličkách do Lipovca. V Lipovci začalo fajne stúpanie a neprestalo až po Panošinú, kde sa nachádza pomník neznámemu vojakovi. Tu sa nám naskytli krásne výhľady na Žilinu a Starhrad. Nasledovala ukážková hrebeňovka až po chatu na Klačianskej Magure, pričom po trase nám pózoval na mnohých miestach Suchý. Po doplnení energie na chate a pokochaním sa výhľadmi na Turčiansku kotlinu sme začali zostupovať po zelenej až do Turčiansky Kľačian. Ostával už len presun po priemyselnej zóne vo Vrútkach až na železničnú stanicu. Naplánovaná trasa v juhozápadnej časti Malej Fatre vydala na viac ako cez 20 km. 

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
sobota, 31 07 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr