Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Posledné akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Bežky Vyšný Kubín
sobota, 26 január 2019
Pozretí : 290

Bežkovanie 26. ročník "Cez Päť Chotárov"

Vyšný Kubín

 


Účasť

do 200 bežkárov, v našej partii sme boli 9 (Svederník, Kotrčiná Lúčka, Teplička n/V, Žilina)

Počasie

Zamračené, neskôr sneženie, teploty okolo -4 C, výška a kvalita snehu - paráda

Ako sme sa mali

Registrácia v rodisku Hviezdoslava bola medzi 8 a 9 hodinou. Po zápise a jednom (nepočítali sme) štartovnom sme vyrazili v ústrety stúpania takmer až do polovice trate. Cesta/chodník sa nekonečne kľukatila/-l na severnej strane Choča. So stúpajúcimi výškovými metrami pribúdala aj snehová pokrývka. Keď sme sa dostali z lesa na lúky, tak sa nám naskytli i výhľady, ale pri postupne zväčšujúcej sa oblačnosti sme si ich veľmi neužili. V sedle Varta nás čakalo občerstvenie. Panovala tu super nálada aj za prispenia uja harmonikára. Už ostalo ešte jedno stúpanie a za ním po otočke nad obcou Malatiná spanilá jazda späť až do Vyšného Kubína. Medzitým začalo snežiť, ale to vôbec nevadilo. Na obecnom úrade nás čakal guláš ako odmena a posedenie pri hudbe. Vďaka tejto krásnej bežkárskej akcii sme spoznali nepoznané Oravské chotáre za Chočom.

Celkom sme odbežkovali vyše 20 km a nastúpali okolo 800 metrov.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
utorok, 21 09 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr