Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Posledné akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti
Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Cyklo - Popri Baťovom kanáli
piatok, 01 september 2017
Pozretí : 409

Cyklotúra - Popri Baťovom kanáli - 01.-03.09.2017

Strážnice - Uherské Hradište - Hodonín - Skalica


Účasť

22 cykloturistov

Počasie

Jasno, polooblačno, s búrkou, zo začiatku teplo, potom sa ochladilo.

Ako sme sa mali

Začali sme to grilovaciou party vo štvrtok večer po príchode do autokempingu v Strážnici.

Prvý deň cykloturistiky bol naplánovaný na sever od Strážnice cez Veselí nad Moravou až do Uherského Hradište. Cyklochodník viedol takmer po rovinatom teréne a pomerne často sme pretínali rieku Moravu, alebo Baťov kanál. Na Baťovom kanáli to žilo, mnoho lodičiek, housebootov a zadarilo sa vidieť i prechod lodí cez plavebné komory. V Kunoviciach sme si urobili krátku prestávku v leteckom múzeu. V Uherskom Hradišti bola naplánovaná obedná prestávka a krátka prehliadka centra mesta. Potom sme pokračovali okolo rieky Moravy späť smerom do Strážnice. Pri prírodných kúpaliskách Kunovská tabule nás chytila búrka. Našťastie pri cyklochodníku bol bufet, tak sme v pohode asi hodinku prečkali pod prístreškom a dopĺňali chýbajúce tekutiny. Dojazd do autokempu bol mokrý, ale keďže bolo teplo, tak nebolo také zlé.

Druhý deň cykloturistiky (v sobotu) smeroval na juh do mesta Hodonín. Cyklocesta nebolo taká komfortná ako deň predtým. Takmer do Hodonína sme využívali poľné a lesné cesty (miestami celkom blatové po piatkovom daždi). Veľmi malebný bol prístav na Baťovom kanáli v obci Petrov. Samotné centrum v Hodoníne bolo veľmi pekné. Keďže bola sobota, tak námestie pred radnicou žilo svadbami. Po doplnení energie sme vyrazili smer Slovensko a po prejdení cez hraničný most cez rieku Moravu sme zatočili na cyklotrasu po brehu rieky Moravy až po prístav Skalica na Baťovom kanáli. Ostával kúsok do mesta Skalica. Tu sa obedovalo, kochalo krásnym rekonštruovaným centrom, koštoval burčiak a zháňal pravý Skalický trdelník (našli sme u Havlíkú). Ostával návrat do autokempu cez Sudoměřice a Petrov. V Petrove sme však museli urobiť prestávku pri vínnych sklepoch Plže, pretože tam to žilo. Krásna malebná oblasť a bohatý kultúrny program s povinnou ochutnávkou - ťažko sa odchádzalo. 

Celkovo sme za dva dni odbicyklovali ca. 110 km a spoznali nové krásne miesta na mape z dvojkolesových tátošov.

Posledný deň v nedeľu to už začalo upršaným ránom. Po krátkej porade na raňajkách sme sa napriek dažďu rozhodli navštíviť miestny skanzen - v Strážnici. Prehliadka trvala hodinu a pol a jednoznačne stála zato. Daždivé počasie nám nevadilo vo veľmi pekne upravenom prostredí a s rozmanitými stavbami.

 

Snáď ešte nejaké foto pribudne.

Foto

Okruh 1.9.2017 - Strážnice - Veselý n/M - Uherský Ostroh - Uherské Hradište a späť

 

Okruh 2.9.2017 - Strážnice - Hodonín - Skalica - Petrov - Strážnice

 

Prehliadka skanzenu v Strážnici 3.9.2017

Video

Nie je.

Mapa

Okruh 1.9.2017

Vytlačiť

Okruh 2.9.2017

Vytlačiť
utorok, 17 05 2022

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr