Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Veľký Fatranský Kriváň
sobota, 02 december 2017
Pozretí : 381

Zimný výstup na Veľký F. Kriváň - 02.12.2017

 


Účasť

14 turistov

Počasie

Mali sme slniečko od začiatku až do neskorého poobedia. Na mnohých miestach riadne fúkalo. Snehu bolo do 40 cm.

Ako sme sa mali

28. ročník zimného výstupu na Veľký Fatranský Kriváň mal byť pôvodne bez výhľadov. Našťastie predpoveď počasia nevyšla a mohli sme sa kochať výhľadmi až po Vysoké Tatry. Sneh nás čakal už v Šútovskej doline, okolo vodopádu už viseli prvé cecúle. Napriek nádielke snehu sa šliapalo celkom fajn - o dosť ľahšie oproti minulému roku. Od Mojžišových prameňoch nám trochu pomohli čerstvé stopy českého turistu na snežniciach. V sedle pod Úplazom riadne fúkalo, ale i tak sme rýchlo postupovali. Chodník k bufetu pod Chlebom sa dal len tušiť, neznáma bola, ako prejdeme cez kosodrevinu tesne pred bufetom. V bufete pod Chlebom nám opäť veľmi chutilo - zaslúžili sme si. Finálny výstup na V.F. Kriváň sme neabsolvovali, bo dosiahnutím bufetu cez Šútovský vodopád bol každý spokojný so svojím výkonom. Zostup bol oba smery, t.j. do Vrátnej i Šútova. V Žiline sme ešte skočili na vianočný punč.

Treba ešte vyzdvihnúť dámsku časť výpravy, čo sa týka počtu, tak dominovali. Žeby chlapi behali po vianočných nákupoch?

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť 

pondelok, 21 06 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr