Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Smrk
nedeľa, 16 júl 2017
Pozretí : 394

Smrk, ČR - 16.07.2017

 


Účasť

6 ľudí.

Počasie

Krásne slnečné, sme-tam oblak.

Ako sme sa mali

Stáva sa asi už tradíciou, že v júli zvykneme poturistikovať za hranicami u našich českých susedov. Tento víkend sme si vybrali vrchol Smrk, ktorý je druhý najvyšší vrchol v Beskydách. Štart bol v Ostraviciach na úrovni okolo 400 výškových metrov a náš cieľ Smrk sa týčil vo výške 1276 metrov nad morom. Trasa hore po červenej TZT nemala kúsok klesania, takže nás čakalo dokonalé nedeľné dýchacie cvičenie a masáž srdca. Chodník až na vrchol bol v lese, prehriatie od slnka teda nehrozilo, ale ani veľké výhľady po ceste. Samotný vrchol už poskytol parádne výhľady od západu až po severovýchod -  Ostravu bolo krásne vidieť, iba 40 km vzdušnou čiarou. Po občerstvení z vlastných zásob a dozrievajúcich čučoriedok sme sa vybrali naspäť do Ostravíc inou trasou - popod Malý Smrk. V istom okamihu stačilo zo žltej TZT odbočiť na asfaltovú cestu, ktorá nás pohodovo doviedla do cieľa a zároveň štartu túry. Ako bonus sme navštívili malý Beskydský pivovar v Ostraviciach, kde to žilo - ponuka bola fajnová.

Spočítané metere/kilometre sa vyšplhali na takmer 16 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
pondelok, 21 06 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr