Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Pulčínske skaly, ČR
nedeľa, 02 apríl 2017
Pozretí : 592

Pulčínske skaly, ČR - 02.04.2017

 


Účasť

11 ľudí.

Počasie

Nádherné slnečné, sem tam pofukoval vietor.

Ako sme sa mali

Na prvú aprílovú nedeľu padla voľba na turistiku za hranice na Moravu, a to pozrieť Pulčínske skaly a rozhľadňu Čubúv kopec. Na presun sme využili verejnú dopravu. Už ranná cesta vlakom do stanice Horní Lideč bola veselá. Z východiskového bodu sme vystúpali na malý kopček a kráčali zvlnenou krajinou pomedzi pasienky a obydlia až k Pulčínskym skalám. Samotné Pulčínske skaly boli pastva pre oči. Kúsok nad skalami sme prešli ešte cez zrúcaninu skalného hradu Pulčín a nasmerovali si to do obce Valašská Senice. Francovu Lhotu sme obišli, tým, že sme vystúpali na hrebeň s modrou turistickou značkou. Na hrebeni stála za návštevu krásna drevená kaplnka sv. Huberta. Odtiaľto sme smerovali na rozhľadňu Čubúv kopec, ktorá napriek jej výške je schovaná vo vysokom lesnom poraste. Avšak výstup na najvyššie poschodie sa otvoril krásny 360-stupňový výhľad. Z rozhľadne to šlo už len dolu kopcom okolo turistickej zvoničky najskôr do pohostinstva, kde sme hasili smäd, až na vlakovú zástavku v obci Střelná, kde bol aj cieľ našej pešej turistiky. Celodenná túra sa natiahla na okolo 22 km. Návrat domov vlakom bol opäť veselý. 

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
pondelok, 21 06 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr