Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Malý Javorník
nedeľa, 26 marec 2017
Pozretí : 441

Malý Javorník - 26.03.2017

 


Účasť

9 ľudí.

Počasie

Ráno chladné počasie. Neskôr slniečko riadne prihrievalo. Na hrebeni aj veterno.

Ako sme sa mali

Štart túry po hrebeni Javorníkov bol naplánovaný od SKI Ráztoka, takže bolo treba zájsť autom od Nosickej priehrady 24 km na koniec Maríkovskej doliny. Hneď na začiatku sme šli okolo dreveného kostolíka, ktorý žiaľ v auguste 2016 postihol požiar a pohľad na ruiny nebol prívetivý. Prvá časť túry sa niesla v znamení stúpania až na Malý Javorník (1019 mnm). Tu sme stretli príjemného turistu z Kopřivníc, ktorý nám dokonca urobil krátky kvíz. Potom sme pokračovali po hrebeni a zároveň hranici s ČR, občas sa naskytli cez výseky lesa pohľady, najmä na ČR. Na Portáši sme si užili detské ihrisko. Na Kohútku to bol potom len kúsok. Tam nás čakali povestné čučoriedkové parené buchty (reklama neklamala). Posilnení sme sa vydali naspäť na východiskový bod. Ca. poldenná akcia ukázala na pešom tachometri vyše 15 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
pondelok, 21 06 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr