Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Veľký Fatranský Kriváň
sobota, 03 december 2016
Pozretí : 649

Zimný výstup na Veľký F. Kriváň - 03.12.2016

 


Účasť

20 turistov + pes

Počasie

Spočiatku snežilo. Neskôr sa i slnko predralo. Na mnohých miestach i riadne zafúkalo. Snehu bolo miestami po pás. VF Kriváň bol zastretý v oblakoch, ale tam sme sa nedostali.

Ako sme sa mali

27. ročník zimného výstupu na Veľký Fatranský Kriváň bol v očakávaní poriadnej nádielky snehu a tak i bolo. V Šútove to začalo vlažne, ale každým vnorením sa hlbšie do Šútovskej doliny pribúdali centimetre snehu. Po ceste k vodopádu nám niekoľko krát cestu prekrížili stopy medveďov. Tie posledné boli najčerstvejšie - išiel z toho strach, ale 20-ti by sme ho hádam dali. Vodopád bol čiastočne zamrznutý. Po doplnení energie sme sa vydali raziť novú cestu v čerstvom snehu. Pri Mojžišových prameňoch to bolo čiastočne vyfúkané. Do sedla pod Úplazom to bol už väčší boj, no o veľa lepšie to nebolo ani ďalej - na niektorých miestach bolo snehu po pás. Finálny úsek v kosodrevine pred bufetom pod Chlebom bola čerešnička na tortičke. O to viac všetko v bufete pod Chlebom chutilo. Výstup na V.F. Kriváň sme po naobedovaní vzhľadom na čas zrušili, takže nasledoval zostup cez Vrátnu lanovkou, alebo po zelenej trase do Šútova. Kvôli "akože" vedúcemu sme nestihli plánovaný vlak zo Šútova do Žiliny, tak sme zakotvili v krčme v Šútove a dobre sme urobili - akurát tam nacvičovala taká malá skupinka ľudové piesne. Na záver sme okoštovali ešte punč v Žiline (mohli sme radšej ostať v Šútove).

 

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť 

sobota, 31 07 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr