Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: ZT-Hrubý vrch
sobota, 01 október 2016
Pozretí : 560

Západné Tatry - Hrubý vrch - 01.10.2016

 


Účasť

Vyše 20 ľudí.

Počasie

Prevažne jasno, sem-tam viacej, či menej oblakov. Celkom teplo a na vrcholoch pofukovalo.

Ako sme sa mali

Ráno sme sa stretli veľká úderná skupina na začiatku Úzkej doliny, ktorú sme sfúkli raz-dva a postavili sa zoči-voči výzve, výstupu po zelenej značke na Otrhance. Výstup bol výživný. Po vystúpení z kosodreviny to potom šlo po skalnom hrebeni horu-dolu, pričom sme sa kochali výhľadmi na celé Západné Tatry. Na najvyššom vrchu túry Jakubiná bolo vidno do Poľska a na Vysoké Tatry. Znalí miestnych kopcov mali čo ukazovať. Po Jakubinej ostával najvzdialenejší bod našej túry, Hrubý vrch, kde sme zároveň dosiahli hranicu s Poľskom. Po hraničnej červenej trase sme šli ešte na východ na vrchol Končistá a odtiaľ nás čakal už len zostup cez Račkovú dolinu okolo plies a menšieho vodopádu. Zaujímavý bol i salaš pod Klinom so svojimi historickými fotkami. Turistické potulky po Západných Tatrách vydali na vyše 20 km a cez 1500 nastúpaných, resp. naklesaných výškových metrov.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
 

sobota, 31 07 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr