Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Posledné akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti
Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Krompachy - Prešov
sobota, 30 apríl 2016
Pozretí : 629

44. Nočný pochod Krompachy - Prešov

30.04./1.5.2016

 


Účasť

Vyše 100 ľudí, od nás jeden kus.

Počasie

Počasie nádherné, čistá obloha cez deň i v noci.

Ako sme sa mali

Náročnejšia turistická akcia s veľmi dlhou tradíciou, ktorú od roku 1972 bez prerušenia organizuje KST Prešov.

Turistická akcia začína kladením vencov pri pamätníku vzbury z roku 1921. Oficiálny štart je od mestského úradu v Krompachoch - pani starostka nás odštartovala. Z mesta sa už skoro za tmy odchádza smerom na Plejsy, na Bačov vrch a ďalej po hrebeni cez Dúbravu do Margecian, kde nás čakalo teplé čajové občerstvenie. Z Margecian sa pokračuje na kopec Bystrá, čo predstavovalo druhé z dvoch významných stúpaní. Keďže sa ide po lesných cestách, tak chôdza je relatívne bezpečná. Prvé ranné svetlo nás zastihlo na Hornádskych lúkach a v zásade sme mohli vypnúť čelovky. Následne nás čakala medzizastávka v obci Ľubovec, kde sme dostali raňajky a účastnícke tričko. Tu sa robí zvyčajne spoločná fotka a tento rok tomu nebolo inak. Z Ľubovca ostávalo do cieľa okolo 15 km. Prešli sme cez obec Radatice, Kvašnú vodu a nakoniec zakotvili v reštaurácii pri zastávke Prešov mesto. V cieli nás čakal gulášik a iné občerstvenie. Tých takmer 50 km bolo samozrejme v nohách cítiť.

Turisti z KST Prešov to mali skvele zorganizované, starali sa hlavne, aby sa nikto nestratil. Vďaka (Vlado, Janka, ...) za krásnu akciu.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
 

sobota, 16 10 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr