Napis64.png
Nový turistický rok sa začal, avšak súčasná situácia nefandí spoločnej turistike. +++ Buďte ešte trpezliví, veríme, že sa to dostane v dohľadnej dobe do normálu. +++ Ani my sa nevieme dočkať, kedy vám ponúkneme zaujímavé destinácie na spoločnú turistiku. +++ A hlavne zostaňte zdraví!

Najbližšie akcie

Žiadne udalosti

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Trojkráľový výstup na Kamenité
streda, 06 január 2016
Pozretí : 805

Trojkráľový výstup na Kamenité - 06.01.2016

 


Účasť

Cez 200 ľudí, i od nás sme boli štandardne slušná skupina.

Počasie

Zo začiatku zamračené, potom sa miestami ukázala slniečko. Sneh - len poprašok, ale lepšie ako nič. Na vrchole bolo po čase celkom mrazivo.

Ako sme sa mali

Tentokrát sa začínalo od Hlaváčovej, kde sme sa mali i vrátiť cez Čupec. Snehový poprašok a mínusové teploty sľubovali, že výstup na Kamenité bude bez blata. Hore sme vybehli od Prípor svižne, hneď potom, čo vystúpila početná skupina turistov z autobusu zo Žiliny. Na hrebeni sa oblaky občas pretrhli a dala sa vidieť Malá Fatra, či Lysá hora. Na Kamenitom panovala ako vždy družná nálada už 12. ročníku Trojkráľového výstupu na Kamenité, ktorý organizuje KST Turzovka. Po odovzdaní pamätných listov a cien sme si to namierili spolu s turistami z Dlhého Poľa smer Čupec - chcelo to trochu zmeny oproti minulým ročníkom. Na Čupci sme sa už na slniečku priam opekali. Zostal už len strmý zostup na Hlaváčovú. Trojkráľová vychádza vzdala na 10 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
sobota, 31 07 2021

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr