Napis64.png
Turistický rok 2018 za nami. +++ Do kalendára sa dostali prvé akcie v roku 2019. Postupne pribudnú ďalšie. +++ Začíname Novoročným výstupom na Valchovú a potom na Troch kráľov na Kamenité.

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

Cannot get Žilina, Slovakia location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Smrk
nedeľa, 16 júl 2017
Pozretí : 321

Smrk, ČR - 16.07.2017

 


Účasť

6 ľudí.

Počasie

Krásne slnečné, sme-tam oblak.

Ako sme sa mali

Stáva sa asi už tradíciou, že v júli zvykneme poturistikovať za hranicami u našich českých susedov. Tento víkend sme si vybrali vrchol Smrk, ktorý je druhý najvyšší vrchol v Beskydách. Štart bol v Ostraviciach na úrovni okolo 400 výškových metrov a náš cieľ Smrk sa týčil vo výške 1276 metrov nad morom. Trasa hore po červenej TZT nemala kúsok klesania, takže nás čakalo dokonalé nedeľné dýchacie cvičenie a masáž srdca. Chodník až na vrchol bol v lese, prehriatie od slnka teda nehrozilo, ale ani veľké výhľady po ceste. Samotný vrchol už poskytol parádne výhľady od západu až po severovýchod -  Ostravu bolo krásne vidieť, iba 40 km vzdušnou čiarou. Po občerstvení z vlastných zásob a dozrievajúcich čučoriedok sme sa vybrali naspäť do Ostravíc inou trasou - popod Malý Smrk. V istom okamihu stačilo zo žltej TZT odbočiť na asfaltovú cestu, ktorá nás pohodovo doviedla do cieľa a zároveň štartu túry. Ako bonus sme navštívili malý Beskydský pivovar v Ostraviciach, kde to žilo - ponuka bola fajnová.

Spočítané metere/kilometre sa vyšplhali na takmer 16 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
nedeľa, 20 01 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr