Napis64.png
Turistický rok 2018 za nami. +++ Do kalendára sa dostali prvé akcie v roku 2019. Postupne pribudnú ďalšie. +++ Začíname Novoročným výstupom na Valchovú a potom na Troch kráľov na Kamenité.

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

Cannot get Žilina, Slovakia location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: 6. zimný výstup na Javorník
sobota, 28 január 2017
Pozretí : 348

6. zimný výstup na Javorník - 28.01.2017

 


Účasť

99 ľudí, ak aj boli ešte nejakí navyše, tak ďalšiu stovku neotvárame.

Počasie

Skvelé mrazivé a slnečné počasie. Snehu bolo tiež dosť.

Ako sme sa mali

KST z Dlhého Poľa zorganizovali už 6. ročník zimného výstupu na Javorník nad Dlhým Poľom. Vybavili krásne počasie a veľa kryštálovo čistého snehu. My sme dobíjali Javorník v dvoch partiách (4+4). Jedna išla podľa pokynov od obecného úradu v Dlhom Poli a druhá, ktorej sa žiadala obmena trasy, na bežkách zo Svederníka cez Marček, kopec Diel až na samotný Javorník. Obe trasy boli rozprávkovo zasnežené. Ďalšia vydarená akcia susedných turistov, takže o dobrú náladu nebola núdza. Zjazd na bežkách dolu z Javorníka bol taký slivkový a tak to miestami i vyzeralo, resp. bolo. V dedine v miestnom pohostinstve sme posedeli pri pivku a guláši. Posilnení sme to namierili bežkami na Osičie, popod Kamenný vŕšok a cez Panské lúky domov do Svederníka. Celodenná akcia sa natiahla na vyše 20 km. Že bolo fajn je veľmi slabé vyjadrenie ako naozaj bolo.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
nedeľa, 20 01 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr