Napis64.png
Turistický rok 2019 rozbehnutý. +++ Do kalendára pridávame postupne ďalšie akcie. +++ Najbližšie nás čaká tradičný výstup na Trojku - najvyšší vrchol v našom chotári. +++ Niekoľko zimných turistických a bežkárskych akcií za nami - viď. foto.

Najbližšie akcie

Počasie

Can't forecast decode data. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: ZT-Hrubý vrch
sobota, 01 október 2016
Pozretí : 537

Západné Tatry - Hrubý vrch - 01.10.2016

 


Účasť

Vyše 20 ľudí.

Počasie

Prevažne jasno, sem-tam viacej, či menej oblakov. Celkom teplo a na vrcholoch pofukovalo.

Ako sme sa mali

Ráno sme sa stretli veľká úderná skupina na začiatku Úzkej doliny, ktorú sme sfúkli raz-dva a postavili sa zoči-voči výzve, výstupu po zelenej značke na Otrhance. Výstup bol výživný. Po vystúpení z kosodreviny to potom šlo po skalnom hrebeni horu-dolu, pričom sme sa kochali výhľadmi na celé Západné Tatry. Na najvyššom vrchu túry Jakubiná bolo vidno do Poľska a na Vysoké Tatry. Znalí miestnych kopcov mali čo ukazovať. Po Jakubinej ostával najvzdialenejší bod našej túry, Hrubý vrch, kde sme zároveň dosiahli hranicu s Poľskom. Po hraničnej červenej trase sme šli ešte na východ na vrchol Končistá a odtiaľ nás čakal už len zostup cez Račkovú dolinu okolo plies a menšieho vodopádu. Zaujímavý bol i salaš pod Klinom so svojimi historickými fotkami. Turistické potulky po Západných Tatrách vydali na vyše 20 km a cez 1500 nastúpaných, resp. naklesaných výškových metrov.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
 

nedeľa, 19 05 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr