Napis64.png
Turistický rok 2019 rozbehnutý. +++ Do kalendára pridávame postupne ďalšie akcie. +++ Najbližšie nás čaká tradičný výstup na Trojku - najvyšší vrchol v našom chotári. +++ Niekoľko zimných turistických a bežkárskych akcií za nami - viď. foto.

Najbližšie akcie

Počasie

Can't forecast decode data. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Trojkráľový výstup na Kamenité
streda, 06 január 2016
Pozretí : 778

Trojkráľový výstup na Kamenité - 06.01.2016

 


Účasť

Cez 200 ľudí, i od nás sme boli štandardne slušná skupina.

Počasie

Zo začiatku zamračené, potom sa miestami ukázala slniečko. Sneh - len poprašok, ale lepšie ako nič. Na vrchole bolo po čase celkom mrazivo.

Ako sme sa mali

Tentokrát sa začínalo od Hlaváčovej, kde sme sa mali i vrátiť cez Čupec. Snehový poprašok a mínusové teploty sľubovali, že výstup na Kamenité bude bez blata. Hore sme vybehli od Prípor svižne, hneď potom, čo vystúpila početná skupina turistov z autobusu zo Žiliny. Na hrebeni sa oblaky občas pretrhli a dala sa vidieť Malá Fatra, či Lysá hora. Na Kamenitom panovala ako vždy družná nálada už 12. ročníku Trojkráľového výstupu na Kamenité, ktorý organizuje KST Turzovka. Po odovzdaní pamätných listov a cien sme si to namierili spolu s turistami z Dlhého Poľa smer Čupec - chcelo to trochu zmeny oproti minulým ročníkom. Na Čupci sme sa už na slniečku priam opekali. Zostal už len strmý zostup na Hlaváčovú. Trojkráľová vychádza vzdala na 10 km.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
nedeľa, 19 05 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr