Napis64.png
Turistický rok 2018 za nami. +++ Do kalendára sa dostali prvé akcie v roku 2019. Postupne pribudnú ďalšie. +++ Začíname Novoročným výstupom na Valchovú a potom na Troch kráľov na Kamenité.

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

Cannot get Žilina, Slovakia location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Cyklo03 - Ústi n Orlicí
sobota, 03 september 2016
Pozretí : 389

Cyklotúra 03 - Ústí nad Orlicí a okolie - 03.09.2016

 Řetová - Litomyšl - Kozlov kopec


Odkaz na iné dni

Klikni sem pre info z 1. dňa cyklotúry

Klikni sem pre info z 2. dňa cyklotúry

Klikni sem pre info z 4. dňa cyklotúry

Účasť

14 cykloturistov

Počasie

Pod mrakom, opäť fajn na cyklistku.

Ako sme sa mali

Na tretí deň došlo k úprave trasy, odpadla 1/2 plánu na tento deň, takže sme sa do centra miest Česká Třebová a Ústí nad Orlicí nedostali. Zo základného tábora sme tentokrát vyrazili na juh, do mesta Litomyšl, ktoré je zapísané v zozname UNESCO. Návšteva tohto mesta stála rozhodne zato. Všetko zaujímavé bolo v centre: zámok, historické námestie, kláštor, zámocké záhrady a mnoho krásnych starobylých budov.

Po nasýtení sa staromestskou atmosférou sme sa vydali zvlnenou krajinou smer obec Kozlov. Užívali sme si menšie kopcovité výzvy, ale i zjazdíky. Nad samotnou obcou sme ešte odskočili z trasy na Kozlovský kopec s rozhľadňou. Primárne sa ale dopĺňali tekutiny v hospúdke pod rozhľadňou. V obci Kozlov sme si pozreli chalupu maliara Maxa Švabinského a potom vyrazili na posledný úsek do cieľa v Řetovej.

Záver dňa patril guláške a prvému hodnoteniu športových výkonov. Veľká vďaka patrí Janke, ktorá nám uvarila fajný guláš, Milovi a Broni za pohostinnosť a prichýlenie v základnom tábore a tiež všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vydarenej 3-dňovej cykloturistike.

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
nedeľa, 20 01 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr