Napis64.png
Turistický rok 2018 za nami. +++ Do kalendára sa dostali prvé akcie v roku 2019. Postupne pribudnú ďalšie. +++ Začíname Novoročným výstupom na Valchovú a potom na Troch kráľov na Kamenité.

Oznamy

Žiadne udalosti

Počasie

Cannot get Žilina, Slovakia location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Stiahnuť ako súbor iCal
Bolo: Krížna
nedeľa, 23 september 2018
Pozretí : 141

Krížna - 23.09.2018

 


Účasť

9 turistov.

Počasie

Zo začiatku slniečko, ale potom už iba zamračené, ku koncu popŕchalo. Na hrebeni chladno a veterno.

Ako sme sa mali

Pôvodný zámer bol, urobiť túru niekde v oblasti Donovál. Nakoniec padla voľba na Krížnu vo Veľkej Fatre - dobrá voľba. Ráno to začalo presunom do obce Staré Hory, odkiaľ nás čakalo takmer neustále stúpanie až na Krížnu. Trasa viedla spočiatku lesom až po Majerovu skalu. Na Majerovej skale sa nám otvorili výhľady na juh. Nebyť oblačnosti, tak by sme videli hádam až do Maďarska. Potom už nasledovala posledná časť výstupu po trávnatom hrebeni, pričom sa nám otvorili výhľady na takmer celý hlavný hrebeň Veľkej Fatry. Na vrchole samozrejme nechýbala spoločná foto. V trase sme potom pokračovali okolo Kráľovnej studne, kde nám začalo už i mrholiť. Postupne sme sa zatočili do doliny smerom na obec Turecká - bol to dlhý tiahly, ale pekný zostup. Napriek nepriaznivej predpovedi počasia to dopadlo až veľmi dobre.

Zo záznamu trasy nám vyšlo cez 18 km a 1300 nastúpaných metrov

Foto

Video

Nie je.

Mapa

Vytlačiť
nedeľa, 20 01 2019

Plagátik

Návštevnosť stránky

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.co.uk

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Germany bookmaker bet365 Germany review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 review by ArtBetting.gr